Monday, August 06, 2007

nefes

Herşeyin nefeste bittiğine inanlardanım. Bugün iyileşirim, yarın düzelirim derken dönülmez bir noktaya geldim. Tam dönecekken belki de. Çok kırıldığım üzüldüğüm bir yaz dönemi geçirdim. Bunun çeşitli fiziksel etkileri de oldu: kulak iltihabı sandığım kulak ağrısı-aslında başka bir sebebi vamış- ya da başka problemler. Kısaca zor ve bıktırıcı bir döneme dönüşmek üzereydi ilk gitme kararımı aldığımda. Gitmeme rağmen bazı açılardan da dönüştü.
"Dost hiçbir gizemin ardına sığınmadan yanında yüreğinizi açtığınız kişidir. İnsan doktorun yanında fiziki yönden ne hissederse dostunun yanında da duygusal açıdan öyle hisseder. Nasıl doktor sizi yargılamadan, hakkınızda hüküm üretmeden, sadece hasta olan organınıza odaklanır ve sadece onu iyileştirmeyi düşünürse; dost da sıkıntınız, derdiniz, ayıbınız, vukuatınız, kabahatiniz, hatta suçunuz karşısında sadece onunla nasıl baş edebileceğinizi düşünür." Devamı için: http://www.yenibiris.com/CareerSupport/DisplayArticle.aspx?vID=8149§ionID=9
Buna benzer düşünceye sahipken yaşadıklarım daha farklıydı. Yine biraz güçlenip, kendime gelip ayağa kalkarım derken bir haber, herşeyden vazgeçiren. Ya da gözlerimi açan. Bu blog? bitti, yine bir bienal zamanı..

2 comments:

lal said...

uzuldum okuduklarima, ama iyi de olmus. Zamani gelmisti bence. Yenilikten cok buyumek bu. Moralini bozma.
"i lost myself on a cool damp night
gave myself in that misty light
was hypnotized by a strange delight
under a lilac tree
i made wine from the lilac tree
put my heart in its recipe
it makes me see what i want to see
and be what i want to be
when i think more than i want to think
do things much i never should done
i drink much more than i ought to drink
because it brings me back you..."
bolca dinle, guzel bir sarap esliginde.

CresceNet said...

Oi, achei seu blog pelo google está bem interessante gostei desse post. Gostaria de falar sobre o CresceNet. O CresceNet é um provedor de internet discada que remunera seus usuários pelo tempo conectado. Exatamente isso que você leu, estão pagando para você conectar. O provedor paga 20 centavos por hora de conexão discada com ligação local para mais de 2100 cidades do Brasil. O CresceNet tem um acelerador de conexão, que deixa sua conexão até 10 vezes mais rápida. Quem utiliza banda larga pode lucrar também, basta se cadastrar no CresceNet e quando for dormir conectar por discada, é possível pagar a ADSL só com o dinheiro da discada. Nos horários de minuto único o gasto com telefone é mínimo e a remuneração do CresceNet generosa. Se você quiser linkar o Cresce.Net(www.provedorcrescenet.com) no seu blog eu ficaria agradecido, até mais e sucesso. If is possible add the CresceNet(www.provedorcrescenet.com) in your blogroll, I thank. Good bye friend.